Перший міжнародний семінар на базі природного заповідника «Древлянський»
Перший міжнародний семінар на базі природного заповідника «Древлянський»

Перший міжнародний семінар на базі природного заповідника «Древлянський»

«Новітні підходи у збереженні видів флори і фауни та типів природних оселищ, важливих для Європи в Поліському регіоні»

Заповідна справа – важливий напрям природоохоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні й типові куточки природи, як от народицьке Полісся, що невідʼємно повʼязане з гармонійним поєднанням водойм, лісів, мережі річок та іншими куточками рідного краю, які відновлюють сили людини, дають натхнення та є домівкою для тисяч рослин і тварин.
7 липня до Дня працівників природно-заповідної справи на базі ПЗ «Древлянський» відбувся міжнародний семінар, покликаний ознайомити спеціалістів та громадськість з новими підходами у збереженні флори і фауни, зокрема і вищезгаданого народицького Полісся.
Теоретична та урочисто-вітальна частина семінару відбулися у селищному будинку культури. Захід розпочали з виступів високопосадовців та науковців, серед яких були присутні заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, народний депутат України Павло Дзюблик, директор проекту АРЕNА («Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища») Галина Ковальчук, ректор Житомирського національного агроекологічного Університету Олег Скидан, голова Народицької райдержадміністрації Віктор Пащук, голова Народицької обʼєднаної територіальної громади Анатолій Леончук та представники облдержадміністрації і Республіки Білорусь.
Всю серйозність та масштаб семінару розкрили представлені доповіді, кожна з яких висвітлила кропітку та грунтовну працю експертів. Зокрема, Василь Костюшин, експерт проекту АРЕNА, представив доповідь «Моніторинг рідкісних видів тварин на території ПЗФ в світі угоди про асоціацію за ЄС». Роль природного заповідника «Древлянський» у збереженні видів рослин Бернської конвенції та Рідкісних біотопів, які підлягають особливій охороні в Європі окреслив Олександр Орлов, а представник WWF в Україні Роман Волосянчук розповів про «Ідентифікація пралісів, квазі- пралісів та природних лісів на Поліссі» та інших. Змістовними та цікавими також були доповіді щодо збереження видів флори і фауни та типів природних оселищ в українському та білоруському Поліссі і вдосконалення природоохоронного статусу Припʼятського Полісся транскордонному вимірі.
Також, в рамках семінару запрошені мали нагоду ознайомитися з роботою Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення, про що подбав в.о. заступника директора з наукової роботи природного заповідника «Древлянський» Микола Коминар.
А вже після цього відбулася урочиста презентація будинку науковця з перерізанням стрічки поважними гостями та автентичне святкування Івана Купала у виконанні працівників заповідника та селищного будинку культури.