Природний заповідник «ДРЕВЛЯНСЬКИЙ»
Про нас

Про нас

Природний заповідник «Древлянський» знаходиться у північно – східній частині Житомирщини на території Народицького району.

Природний заповідник створений з метою збереження лісових і водно-болотних природних комплексів Українського Полісся. Створені Розсохівське, Народицьке, Мотійківське, Базарське природоохоронні науково-дослідні відділення заповідника.

Підпорядковується: Заповідник віднесено до сфери управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Основна частина земель заповідника, вкрита лісовою рослинністю на яких проростають головні лісоутворюючі породи: сосна, дуб, вільха, береза, ясен, осика, граб. Окрасою заповідника є рідкісні водно – рослинні угрупування латаття білого, глечиків жовтих, сальвінії плаваючої водяного горіха, що занесені до «Зеленої книги України».

Природний заповідник «Древлянський» є одним з елементів національної екологічної мережі (Народицьке суб’ядро Чорнобильського екологічного ядра), а також є важливою територією – «Долина р. Уж», яка має велике значення для збереження популяцій багатьох видів птахів на національному та загально континентальному рівнях.

Специфіка особливості зазначеної території полягає в тому, що внаслідок Чорнобильської катастрофи вона зазнала інтенсивного забруднення довгоживучими радіонуклідами.