Природний заповідник «Древлянський» відвідали представники міжнародного проекту « iCLEAR».
Природний заповідник «Древлянський» відвідали представники міжнародного проекту « iCLEAR».

Природний заповідник «Древлянський» відвідали представники міжнародного проекту « iCLEAR».

15-17 травня в Народицький район та в заповідник «Древлянський» завітали науковці з Великої Британії та Норвегії, а саме: Джим Сміт, професор Університету Портсмута (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Нік Бересфорд, професор Центру екології та гідрології Ради з наукових досліджень навколишнього середовища Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Майк Вуд, професор Університету Сольфорда (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Дебора Оттон, професор Норвезького університету наук про життя (Норвегія) та Нільс Бомер, представник Міжнародного екологічного об`єднання Bellona (Норвегія) – представники проекту «iCLEAR».
Проект «iCLEAR» має на меті підтримку українського агентства SAUEZM і розробку нової стратегії для Чорнобильської зони відчуження і зони обов’язкового відселення.
Основною метою їх візиту було: обговорення наслідків довготривалого забруднення навколишнього середовища земель після Чорнобильської катастрофи, реалізація проекту «iCLEAR» та ознайомлення з діяльністю природного заповідника «Древлянський». Крім того вони хотіли дізнатися думку місцевого населення щодо забруднення земель і головне – яким же чином вони можуть допомогти.
Під час відвідин нашого краю вчені провели бесіду і в приміщенні заповідника, ознайомились з основними функціями та планами на майбутнє природоохоронної установи. Потім делегація науковців відвідала с. Звіздаль та с. Великі Кліщі, де мали змогу поспілкуватися з єдиною жителькою села. Побували вони і в опорних пунктах сіл Ганнівка та Любарка.
Протягом трьох днів із іноземними делегатами працювали представники місцевої влади, представники заповідника, керівний склад Житомирського національного агроекологічного університету на чолі з ректором та гості з сусідньої Білорусі .
В останній день були підведені підсумки візиту вчених на забруднені території, а також обговорили теми майбутніх зустрічей на наступний рік.