Питання гасіння лісових пожеж – допомогла асоціація «Чорнобиль-Тюбу»
Питання гасіння лісових пожеж – допомогла асоціація «Чорнобиль-Тюбу»

Питання гасіння лісових пожеж – допомогла асоціація «Чорнобиль-Тюбу»

Не секрет, що природний заповідник «Древлянський» ( Житомирська обл.) розміщений на радіоактивно забрудненій території, більша частина якого знаходиться в лісовій місцевості, де під час літньої спеки виникає надзвичайно велика вірогідність виникнення пожеж, як в лісовому масиві, так і загоряння сухої трави на луках і пасовищах, що може призвести до задимлення та підвищення рівня радіації в декілька разів, що звичайно ж, впливає на здоров’я краян.

Боротьба з вогнем є пріоритетом колективу, проте матеріально-технічна база не дозволяє якісно та оперативно вести боротьбу з природним явищем в разі виникнення надзвичайної ситуації. Тому керівник заповідника Микола Шелюк, від імені всього колективу задля забезпечення безпеки жителів Народиччини звернувся за підтримкою до благодійного фонду «Заложники Чорнобиля», а ті, в свою чергу – до Мережі солідарності опромінених працівників (Radiation Exposed Workers Solidarity Network) асоціації «Чорнобиль-Тюбу». Представники останнього ще на початку тижня посприяли в придбанні десяти ранців «РП-18», призначених для гасіння низових осередків лісових пожеж водою та водяними розчинами неагресивних хімікатів.

Це, як зазначив директор заповідника, надасть можливість оперативно вирішувати робочі питання стосовно гасіння лісових пожеж та сухої трави на території не лише ПЗ «Древлянського», а і всієї громади. А головне – забезпечить безпеку жителів від підвищення рівня радіації під час таких небезпечних ситуацій. Крім того, думається, що спільне вирішення цієї проблеми, як і ряду інших вже реалізованих проектів ще більше зблизить відносини працівників заповідника зокрема та Народиччини у цілому з давніми друзями з «країни висхідного сонця».

_dsc6967 _dsc6974 _dsc6955