Всесвітній день охорони навколишнього середовища  в природному заповіднику «Древлянський»
Всесвітній день охорони навколишнього середовища в природному заповіднику «Древлянський»

Всесвітній день охорони навколишнього середовища в природному заповіднику «Древлянський»

6 червня у природному заповіднику «Древлянський» (Житомирська обл.) з науковою експедицією прибув Орлов О.О. старший науковий співробітник, кандидат біологічних наук, автор більше 30 книг.

В ході поїздки в Розсохівське природоохоронне науково-дослідне відділення було встановлено , що на території заповідника є близько 660 видів судинних рослин, в тому числі 26 видів, занесених до «Червоної книги України». Тваринний світ складає популяцію 30 видів червонокнижних тварин. Заповідник є молодим – працює 4 роки, однак майже повне припинення господарської діяльності на його території внаслідок радіоактивного забруднення триває більше 25 років – з 1991 року, після прийняття Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Що дало можливість відслідковувати значну кількість червонокнижних видів.

В ході експедиції О.О. супроводжували старший науковий співробітник Шимончук П.П., Шевченко С.В., – науковий співробітник., Коминар М.Ф. – начальник Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення, Жижин М.П., – кандидат біологічних наук, інспектор Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення.

Основні наукові дослідження проходили біля р. Уж с. Розсохівськ. Під час роботи було встановлено близько 30 нових видів судинних рослин, які не внесені до Літопису природи природного заповідника «Древлянський» , а також зібрано до 50 екземплярів гербарного матеріалу мохів, які передано до лабораторії для встановлення і підтвердження видів.

На цьому робота Орлова О.О. і наша не завершується, попереду нас чекає відповідь, підтвердження лабораторії, про результати наших досліджень та внесення повних даних у Літопис природи природного заповідника «Древлянський», та подальше дослідження флори і фауни.

DSCN0152 IMG_0254 IMG_0256