1 квітня – початок нересту риби
1 квітня – початок нересту риби

1 квітня – початок нересту риби

 З  початку квітня на Народиччині, як і в Україні  в цілому,   вступила в силу   заборона  на вилов риби,  адже  розпочався нерест –  відповідальний  період відтворення популяцій водних біоресурсів.

Мета такої заборони —   збереження вітчизняних рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб.  Адже нерест – це найвідповідальніший період в житті мешканців водойм.

   Проте  звертаємо увагу на те, що Правила  любительського і спортивного рибальства не діють на водні об’єкти в межах природно-заповідного фонду,  де  постійно, а не лише у період нересту, заборонено  всі види  рибальства або  полювання

Закон  України «Про природно-заповідний фонд України»  вказує на те,  що служба державної охорони природно-заповідного фонду має статус правоохоронного органу та покликана охороняти території об’єктів природно-заповідного фонду.

Працівники відділу державної охорони природно-заповідного фонду ПЗ «Древлянський»   на чолі з І.П. Мойсеєнком  постійно та відповідально  забезпечують  дотримання чинного законодавства з охорони водних угідь заповідника.

Майже щоденно природоохоронці  вилучають знаряддя незаконного вилову риби  у  водних обєктах  Народиччини.   З  початку  квітня вже вилучено понад 5 км браконьєрських риболовних сіток.

  Охочим до незаконного лову  водних біоресурсів громадянам слід пам’ятати, що незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом згідно статті 249 Кримінального кодексу України карається штрафом від 1700 до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого.

У разі, коли ці дії вчинено у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних місцях,  передбачено штраф від 25500 до 34000 грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років (ст. 246 Кримінального кодексу України).       

Адміністрація ПЗ «Древлянський» звертається до усіх  громадян, яким не байдуже майбутнє мешканців водних об’єктів з проханням не залишатися осторонь. У разі виявлення фактів незаконного вилову риби просимо повідомляти  за тел.: 2-13-25, +380687417128; +380957898807 – цілодобово.