В Україні введені нові розміри штрафів за браконьєрство
В Україні введені нові розміри штрафів за браконьєрство

В Україні введені нові розміри штрафів за браконьєрство

На території Житомирської області і в Народицькому районі зокрема з 12 серпня о 18.00 по 1 листопада поточного року розпочнеться сезон полювання на пернату дичину. До полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, перебування ж сторонніх осіб з будь-якою стрілецькою зброєю на території і в буферній зоні заповідника «Древлянський» прирівнюється до браконьєрства. Більшість мисливців на полюванні притримуються чинного законодавства, але є й такі, яким на закон наплювати. Для таких горе-мисливців 25 липня 2017 року було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про введення нових штрафів за браконьєрство. У середньому розміри штрафів збільшилися в чотири рази за знищення та завдання шкоди всім видам тварин.

Браконьєр повинен платити не тільки штраф, але і компенсувати кошти, які необхідно вкласти на відтворення знищених браконьєром тварин і птахів.

За різними даними, в Україні щороку в середньому затримується десятки тисяч браконьєрів, їх не лише стало більше, але й зросла їхня технічна озброєність від застосування приладів нічного бачення, супутникового зв’язку, електровудок, карабінів – до автоматів і всюдиходів.

Згідно нових правил браконьєрові необхідно буде компенсувати за незаконне добування або знищення лося – 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського – 60 тис. грн (було 15 тис. грн), лані – 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі і муфлона – 32 тис. грн (було 8 тис. грн). Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн) зайця- русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куниці – 6 тис. грн (було 1500); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн), галагаза, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн).

Крім того згідно ст. 248 Кримінального Кодексу України при порушенні правил полювання, якщо заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно – заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, – караються штрафом від ста (1700 грн.) до двохсот (3400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання.

Адміністрація ПЗ «Древлянський» закликає всіх жителів і гостей району на полюванні притримуватись норм чинного законодавства і не порушувати режим території заповідника «Древлянський». Бережіть рідну природу, адже вона належить не лише вам, а і вашим дітям.