Повне обстеження річок
Повне обстеження річок

Повне обстеження річок

За ініціативою директора ПЗ «Древлянський» Шелюка М.І 22 лютого 2016 року було сформовано дві робочі групи із складу спеціалістів Народицького ПОНДВ Кота В.М., Піддубного С.В., Александрова А.І. та Мотійківського ПОНДВ в складі Чикуленка О.І., Кульбовського Ю.Б., Лихошви В.П. з метою обстеження малих річок та прилеглої берегової території, які проходять по території заповідної зони.

По берегу річок Звиздалька та Буча групами Мотійківського та Народицького відділення було виявлено сліди диких тварин та сліди їхньої життєдіяльності, а саме стежку оленів, сліди лосів і кіз. Також зустрічалися такі види птахів, як червонокнижний тетерук та багато перелітних диких качок.

В ході обстеження річки Буча, групою Мотійківського відділення не було виявлено загаття бобрів, але виявлено старі тропи та обгризені бобрами дерев. Групою Народицького відділення по річці Звиздалька було виявлено п’ять гатків бобрів, одна з яких була незавершена, а також було виявлено дві гідроспоруди, які знаходяться в критичному стані; металеві частини шлюзів повністю вирізані.

Ці річки були обстежені для відновлення гідроспоруд з метою підвищення рівня ґрунтових вод, ці штучні водойми слугуватимуть, як пожежні водойми на час пожежонебезпечного періоду та пристанищем для птахів, риб та їх розмноження. Також слугуватиме водопоєм для диких тварин. На часі обстеження інших малих річок, які протікають по території ПЗ «Древлянський» особливої уваги потребує річка Ослівська.

foto1 foto foto11 foto10 foto9 foto8 foto7 foto6 foto5 foto3 foto2