Відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками
Відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками

Відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками

З наближенням новорічних та різдвяних свят постає питання, де і як придбати новорічну ялинку? В нашому містечку хвойне дерево можна придбати в державному підприємстві «Народицьке СЛГ», де дерева продаються відповідно до чинного законодавства. Але дехто вирішує економити, купуючи символи свята з рук, в людей, що незаконно їх зрубали у лісі, або сам бере сокиру і йде рубати хвойне дерево. Служба державної охорони ПЗ «Древлянський» попереджає жителів Народиччини про відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками.
Так, відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за незаконну порубку і пошкодження дерев, у тому числі хвойних порід на винну особу може бути накладено штраф: на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 гривень) і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 550 до 5 100 гривень).
Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами розраховуються відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2008 р.
за межами населених пунктів за дерево діаметром:
– до 10 см – 399,27 грн;
– 10,1 – 14 см – 703,50 грн;
– 14,1 – 18 см – 1806,24 грн;
– 18,1 – 22 см – 3707 грн».
За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно зі статтею 88-1 Кодексу України, та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами. За аналогічне порушення в межах природно-заповідного фонду сума накладеного штрафу складає 1700-3655 гривень.