Боротьба з браконьєрами
Боротьба з браконьєрами

Боротьба з браконьєрами

В звичайному поліському поселенні в кожній третій хаті є мисливська рушниця, але лише одиниці власників офіційно реєструють свою зброю. Ще гірше ситуація з оформленням прав на полювання. Для декого з поліщуків через економічну скруту лісовий промисел (полювання в тому числі), поряд із домашнім господарством, є головним засобом для існування. Є і такі, що живуть виключно з полювання. Саме тому браконьєрство у Поліссі процвітає. Винищуються козулі, лосі, кабани, білки, куниці, бобри, водоплавні птахи та багато інших тварин. Серед браконьєрів з’явились справжні майстри, які за одну ніч, полюючи на мотоциклі (місцеві кажуть “на фару”), можуть добути до десятка зайців. Єгері та лісники твердять, що невдачі у боротьбі з порушниками є наслідком недосконалого законодавства, яке передбачає за браконьєрство до смішного малі штрафи та не створює стимулів для боротьби працівникам лісу.

Працівниками ПЗ «Древлянський» проводяться рейдові перевірки в яких долучаються як екологічні служби та працівники поліції. Разом вони патрулюють територію заповідника, оберігаючи від браконьєрів та порушників які завдають шкоду місцевій флорі та фауні. Також ці спільні рейди додають більшого ефекту у боротьбі з злочинцями.

Так, 11 лютого поточного року працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області та Природного заповідника «Древлянський» на заповідній території виявлено групу з шести осіб, які знаходились з мисливською зброєю.

В зв’язку з тим, що правопорушники перебували на території, яка охороняється, як національне надбання, де заборонена будь яка діяльність що створює шкідливий вплив на природні комплекси, у правопорушників вилучено мисливську зброю.

За порушення природоохоронного законодавства на порушників складено адміністративні протоколи які будуть направлені до суду. Правопорушників доставлено до територіального відділення поліції для з’ясування всіх обставин справи.