Головне завдання зупинити браконьєрське свавілля
Головне завдання зупинити браконьєрське свавілля

Головне завдання зупинити браконьєрське свавілля

В ході перевірки рейдової групи Мотійківського природоохоронного науково-дослідного відділення, 17.01.2016 р. директором природного заповідника «Древлянський» Шелюком М.І. було виявлено ряд важливих недоліків в роботі групи. Після глибокого аналізу недоліків, група в складі майстра Шинкарчука І.В. та інспектора Лихошви В.П. згодом приступила до виконання службових обовʼязків і виявила сліди мотоцикла з коляскою, які вели в глиб території заповідника. Як зʼясувалося в зону заповідника проникла дуже небезпечна злочинно-браконьєрська група осіб. По вказівці директора почалось переслідування, на допомогу було направлено ще двох інспекторів Кордуна О.М. і Приходька О.В.. Далі директор призвав рейдову групу Сухарівського природоохоронного науково-дослідного відділення, яку очолював начальник відділення Конюх С.І., щоб вони рухались на зустріч і разом проводили затримання.
В цей же день поступив дзвінок директору природного заповідника «Древлянський» Шелюку М.І. від інспектора Мотійківського природоохоронного науково-дослідного відділення Товстої О.І., про виявлення правопорушників на території заповідника, які пересувалися на двох джипах.
Одразу після отриманого повідомлення директор разом з інспектором Мотійківського природоохоронного науково-дослідного відділення Товстим В.В. розпочали переслідувати другу групу правопорушників. Після годинного переслідування було виявлено замасковані автомобілі, сліди від яких вели в глуб території заповідника. Директор із інспектором зробили засідку через 2 години зʼявились правопорушники.
В результаті на території Мотійківського природоохоронного науково-дослідного відділення було затримано 2 групи озброєних браконьєрів.
Перша група затриманих осіб виявилися жителями Київської області та міста Києва. На кожного з них складено протокол по статті 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали передані до Народицького суду.
Друга група затриманих з чотирьох осіб, з яких двоє раніше судимі за браконьєрство. Які спочатку запевнювали працівників заповідника, що збирали метал, але їм не повірили і пішли по їх слідах обстежувати територію. Старання інспекторів дали очікуваний результат. Було знайдено три маскхалати і двоствольну мисливську рушницю 12 калібру з комплектом набоїв. Коли зброю перевірили, виявилось що вона не зареєстрована, затримані стверджували, що зброя їм не належить. Після оформлення відповідних актів зброю було передано до Народицького відділення Національної поліції.
На правопорушників складено протоколи і передано до суду.

P1970183 P1970185 P1970197 P1970200