Флора судинних рослин ПЗ   »Древлянський»

 За нашими попередніми даними флора заповідника нараховує 668 видів. Ці дані потребують актуалізації, суттєвого уточнення та доповнення, оскільки були отримані нами переважно до 1995 року, а пізніше доповнювалися нами виключно під час нетривалих виїздів на територію заповідника. За нашою прогнозною оцінкою, сучасна флора ПЗ «Древлянський складає близько 850 видів. Таким чином, список видів судинних рослин нині є неповним, а флора потребує систематичного вивчення та доповнення.

Нами проведено польові дослідження на території заповідника по І етапу Угоди у такі терміни: 4-6.06.2016 р., 14-16.06.2016 р., 7-9.07.2016 р.

Науково-дослідними роботами були охоплені переважно Розсохівська науково-дослідна дільниця заповідника, а також заплава р. Уж на південь від смт. Народичі та прилеглі до неї ліси.

Всього було знайдено 52 нових види для території заповідника, в т.ч. один вид, занесений до «Червоної книги України» (2009) — ЛуіЬагЬа§ІоЬі/ега.

Своїм приємним обов’язком вважаємо за необхідне висловити щиру подяку адміністрації заповідника в особі директора — М.І. Шелюка, а також співробітникам заповідника за допомогу у проведенні польових досліджень: с.н.с. наукового відділу П.П. Шимончуку, к.б.н. М.П. Жижину, н.с. наукового відділу С.В. Шевченко, начальнику Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення М.Ф. Коминару, інспектору з охорони природи І категорії О.В. Зайченку, техніку-лаборанту II категорії Л.І. Закусило, фахівцю з екологічної освіти І.П. Синиці .к.б.н., с.н.с.   О.О.ОРЛОВ

 

Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.